Úmysly
17:30 + rodičia František, Elena a brat |
17:30 + Tóno, Ján a švagor Martin |
17:30 + rodičia Pavol a Mária |
16:30 Za zdravie pre rodinu |
18:00 Na úmysel kňaza |
17:30 + rodičia, bratia, rodina Fiľová a Ležaková |
17:30 + Helena Búziova a manžel a Katarína Galová s manželom |
08:15 + Jozefína Koniarová a jej rodičov |
09:30 Za zdravie pre Annu, Máriu a syna Martina |
11:00 + Oľga, Ján, Emília a Jozef |
18:00 Za všetkých farníkov |
Oznamy
• Prosíme o upratovanie skupinu č. 1. Vďaka vám.
• Ešte dnessa budeme pri kaplnke modliť o 15.00 hod. Loretánske litánie a Korunku Božieho
milosrdenstva. Po modlitbe pozývame na kávu do Pastoračného centra.
• Dnes večer o 19.00 bude v pastoračnom centre stretnutie pastoračnej rady
• Vo štvrtok je prikázaný sviatok Božieho Tela a Krvi. Treba sa zúčastniť na sv. omši, ktoré
budú o 6.30, 16.30 a 18.00. Tiež pozývame na Eucharistickú procesiu na bystrickom
námestí, ktorá bude budúcu nedeľu (7. júna) po slávnostnej sv. omši s otcom biskupom,
o 10.00 vo kostole Nanebovzatej Panny Márie (farský). Aj naša farnosť tam bude mať
oltárik, tak ktorí môžete, pozývam Vás sa zúčastniť, nakoľko môžeme získať i úplné
odpustky.
• V piatok je prvý piatok v mesiaci, nevládnych spovedáme ako zvyčajne. Adorácia
z možnosťou sv. spovede bude od 16.00
• Do konca tohto týždňa je oficiálne prihlasovanie na našu farskú púť do Francúzka.
Prihlášky sú v sakristii. Máme ešte 20 miest voľných, tak môžete osloviť i ďalších
pútnikov.
• Pozývame deti 1. – 6. ročníka na náš farský tábor, ktorý bude v termíne 17. – 22. augusta
v Liptovských Revúcach. Príspevok na tábor je 150 €. Prihlášky sú k dispozícii v sakristii.
Vypísanú prihlášku spolu s peniazmi treba doniesť nám kňazom do 30.6.2026.
• Nakoľko vo štvrtok je prikázaný sviatok, adorácia s modlitbami za kňazov sa presúva na
budúci týždeň. Tiež vám oznamujem, že naše farské modlitbové spoločenstvo sa pre
teologické omyly sr. Kateřiny odčleňuje od tzv. Služobníkov Božského Srdca Ježišovho
riadených z Olomouca a začlenili sme sa pod spoločenstvo Modlitby za kňazov
fungujúceho pri Bazilike v Šaštíne. Duchovné vedenie preberá náš p. farár. Naďalej teda
budeme prvý štvrtok v mesiaci pokračovať v adorácii s modlitbami za kňazov v našej
farnosti. Ak by sa niekto chcel pridať do tejto modlitebnej skupiny, ktorá sa obetuje a modlí
za kňazov, môže sa ohlásiť u p. farára alebo p. Jašekovej.
• 28. júna budú v našej farnosti primície (prvá oficiálna sv. omša) nášho rodáka Bronislava
Antoša. Niekedy sa stáva, že rôzni podvodníci chodia vyberať peniaze na dar pre
primicianta. Ak chcete primicianta podporiť, môžete tak urobiť vhodením peňazí do
pokladničky v kostole počas jeho primičnej sv. omše. Nikdy nedávajte peniaze niekomu
koho nepoznáte, nech by tvrdil čokoľvek nábožné.